• Home
  • Papež František otevírá prádlenu v Římě na pomoc znevýhodněným lidem.

Papež František otevírá prádlenu v Římě na pomoc znevýhodněným lidem.

Papež František otevírá prádelnu v Římě na pomoc znevýhodněným lidem.

S hrdostí oznamujeme, že 10. dubna byla v Římě otevřena „Prádelna papeže Františka“.
Nabízí bezplatnou pomoc pro lidi bez domova a znevýhodněné lidi: novou prádelnu s praním, sušením a žehlením pro osoby.

Iniciativa, kterou podporuje naše společnost spolu se Svatou Stolicí, je klíčovým krokem většího projektu společenské zodpovědnosti, který zahrnuje také sprchy, holičství, ošacení, lékařské služby a distribuci základních a potřebných věcí.

Jak vysvětluje biskupský kaplan Konrad Krajewski, iniciativu podnítilo papežovo pozvání "uvést konkretnost" zážitku z Jubilejního roku milosrdenství. Tak bylo napsané v apoštolském listu Misericordia et misera na závěr jubilea.: „Touha po blízkosti Krista vyžaduje, abychom se přiblížili k našim bratrům a sestrám a protože nic není příjemnější pro Otce, jako skutečné znamení milosrdenství. Milosrdenství je ze své podstaty viditelné a hmatatelné při konkrétních skutcích“

Prádelnu spravuje Komunita Sant’Egidio a je provozována dobrovolníky, kteří perou, suší a žehlí oblečení a přikrývky těch, kteří si své věci takto vyprat nemohou.

Tato služba se nechází ve staré nemocnici v římské čtvrti Trastevere, obsahuje šest úplně nových praček a sušiček, které poskytla společnost Whirlpool Corporation na základě své politky podnikového dávání, které zahrnuje: „poskytování rodinám adekvátní a bezpečné řešení bydlení“. Prací prostředky potřebné na tuto službu byly darované společností Procter & Gamble.

Whirlpool je registrovaná ochranná známka společnosti Whirlpool USA. -

Disclaimer